Натпревар со драстичен пад на коефициентот (13.04.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од aвстриската Бундеслига – група плеј аут кој што бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 17:00 се сретнуваат екипите на Тирол и БВ Линц. Тирол во последните пет натпревари запишаа една победа, три реми и еден пораз, додека БВ Линц во истиот временски период оствари ист идентичен учинок како и денешниот противник.

Тирол – БВ Линц – 1 @ 2.50 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Тирол беше 2.90, а во моментов бележи пад од скоро 14% и се плаќа со квота 2.50 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*