Тикет на денот (петок, 12.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понудата денес е одлична и ова е само вовед во прекрасниот викенд кој ни следи. Шампионатите влегуваат во финиш, па да го искористиме преостанатиот период. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Аугсбург – Унион Берлин – 0-2 @ 1.91 во Mozzart

Мора да признаеме дека Аугсбург игра над очекувањата, а такви се и резултатите на овој тим. Многу им предвидуваа борба за опстанок, а тие на 5 кола пред крајот на сезоната се на 7-то место и пробуваат да стигнат до Европа. Во гости им доаѓа Унион Берлин, екипата која минатата сезона избори пласман во Лигата на шампиони, а веќе оваа сезона поголем дел од времето го поминаа на дното на табелата. Како и да е, ние овде веруваме дека ќе гледаме мирен и неефикасен натпревар, па типуваме 0-2 гола со квота 1.91 во Mozzart.

Леганес – Еспањол – 1Х&0-2 @ 1.99  во 22Bet

Во дерби натпреварот на 35-то коло од Сегунда се сретнуваат двете првопласирани екипи. Лидерот Леганес има одлична дистанца во однос на останатите екипи и покрај фактот што немаат победено на последните две кола. Еспањол пак е во серија од осум натпревари без пораз и стигнаа до втората позиција што за нив е голем успех. Леганес има само 4 бода повеќе од Каталонците и тие повеќе немаат простор за да губат бодови. Ние овде типуваме 1Х&0-2 гола со квота 1.99 во 22Bet.

Шелбурн – Бохемианс – 1 @ 2.00 во Bet365

После 9 изиграни кола, екипата на Шелбурн се уште нема пораз и оправдано се наоѓа на лидерската позиција. Во последните две кола ремизираа, но и понатаму имаат солидна предност од 6 бода во однос на Дери Сити. Бохемианс од друга страна е на 8-та позиција со 10 бода и во последните шест натпревари изгубија четири пати што јасно укажува дека се во лоша форма. Веруваме дека таа криза ќе ја искористи Шелбурн, па типуваме 1 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*