Натпревар со традиција (12.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на финската Веикаус лига се сретнуваат екипите на Хака и Екенас.

Хака е на 11-то место и досега немаат освоено бодови бидејќи во првиот натпревар запишаа пораз.

Екенас е на 9-та позиција исто така без ниту еден освоен бод и со еден запишан пораз.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревар се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*