Тикет на денот е-Спорт (11.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Нашиот денешен тикет од е-Спортот ќе содржи два натпревари од различни видео-игри, а тоа се Dota 2 и CS2. Денот ќе го почнеме со дуелот од Elite League: Robin-Robin Stage во популарната стратегија, а потоа се селиме на Yalla Compass Spring 2024.

PSG Quest – Azure Ray – 1 @ 2.37 во 22Bet

Групата А во Elite League се искомплицира повеќе од очекуваното, па дури три екипи Azure Ray, G2xIG и PSG Quest се на делба на втората позиција, а денеска ќе биде решена дилемата кој официјално ќе го преземе седиштето зад Team Falcons. Azure Ray го доби последниот меч против PSG Quest и тоа е единствена предност која ја имаат пред денешниот меч, но мора да напоменеме дека PSG славеше на претходните четири од пет натпревари со по 2-0 и затоа ви предлагаме 1 со квота 2.37 во 22Bet.

500 – Parivision – 1 @ 2.25 во Bet365

Екипата 500 го почна турнирот со победа од 2-0 против Guild Eagles, додека Parivision го совлада Metizport со 2-0. Овие тимови го играат првиот меѓусебен дуел, но мора да признаеме дека за нијанса подобро игра Team 500, додека Parivision има три порази по ред. победникот од оваа средба ќе влезе во „тесна“ битка за топ-4 во групната фаза. Наш предлог е 1 со коефициент 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*