Тикет на денот (четврток, 11.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес на програмата се првите ¼ финални дуели во Лига Европа и Лига на конференции. Има фантастични натпревари и се очекува голема борба. Ова е нашиот предлог тикет.

Олимпијакос – Фенербахче – Х2 @ 1.60 во Mozzart

Влогот е голем на овој натпревар иако се работи за натпревар од најслабиот европски куп. Олимпијакос се обидува да ја врати титулата во Грција и моментално се на 4  бода помалку од лидерот ПАОК. Во 1/8 финалето од ова натпреварот Олимпијакос беа далеку подобри од тимот на Макаби Тел Авив и сосема заслужено стигнаа до овој дел. Фенербахче пак без поголеми проблеми го елиминираше тимот на Ројал Унион и поголем дел од работата завршија во првиот дуел. Овде ние очекуваме гостите да останат непоразени и типуваме Х2 со квота 1.60 во Mozzart.

Плзен – Фиорентина – 0-2 @ 1.80 во 22Bet

Со оглед на фактот дека Плзен не може да стигне до шампионската титула во Чешка, тие максимално се вложуваат во конференциската лига. Стигнаа до ¼ финалето од ова натпреварување и играат доста доминантно. Во групата имаа пет победи, но имаа малку среќа во жребот. Фиорентина пак се пласира во купот на Итлаија и ќе има шанси да се реваншира против Јувентус и да освои трофеј после подолг период. Што се однесува до овој натпревар ние очекуваме да се реши во реваншот, а за првиот дуел предлагаме мал број голови. Ние типуваме 0-2 гола со квота 1.80 во 22Bet.

Бенфика – Марсеј – 1 @ 1.85 во Bet365

Тимот на Марсеј патува за Лисабон во многу незгоден момент. Не само затоа што се во серија порази во домашното натпреварување, туку и поради што Бенфика два пати беше неуспешна против Спортинг, па сега ќе мора да се оправдаат пред своите фанови. Домаќините играа во ЛШ, но после освојувањето на третото место мораше да се преселат во Лига Европа. Марсеј од друга страна врза три порази во Лига 1 и ако се додаде тој од реваншот со Виљареал, тоа се вкупно четири неуспеси. Овде предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*