Натпревар со традиција (11.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската национал лига се сретнуваат екипите на Филд и Гејтсхед.

Филде  е на 16-та позиција со 52 бода и учинок од 14 победи, 10 реми и 19 порази.

Гејтсхед е на 6-то место со 69 бода кои ги имаат освоено преку 20 победи, 9 реми и 12 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни натпревари имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие натпревари гол постигнува само едниот тим, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

НГ @ 2.63 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*