Натпревар со традиција (08.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 22:00 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Ал Ахли и Енпи.

Ал Ахли е на 11-то место со вкупно 17 бода и учинок од 5 победи, 2 реми и 1 пораз.

Енпи е на 2-та позиција со 27 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 3 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели гол постигнува само едниот тим, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.75 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*