Натпревар со драстичен пад на коефициентот (08.04.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од српската Супер лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 16:00 се сретнуваат екипите на ИМТ и Нови Београд. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, едно реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија три победи, едно реми и еден пораз.

ИМТ – Напредак – 2 @ 2.61 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Напредак беше 2.95, а во моментов бележи пад од скоро 12% и се плаќа со квота 2.61 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*