Натпревар со традиција (07.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на словенската Прва лига се сретнуваат екипите на Браов и Домжале.

Браво е на 4-то место со вкупно 42 бода и учинок од 11 победи, 9 реми и 8 порази.

Домжале пак е поблиску до црвената зона и досега имаат освоено 29 бода преку 9 победи, 2 реми и 16 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари двата тима постигнуваат гол, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.85 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*