Натпревар со традиција (05.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на италијанската Серија А ќе се сретнат екипите на Салернитана и Сасуоло.

Салернитана е на 20-та позиција со вкупно 14 бода и учинок од 2 победи, 8 реми и 20 порази.

Сасуоло е на 19-то место со 24 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 6 реми и 18 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*