Натпревар со драстичен пад на коефициентот (05.04.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од австриската втора лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:10 се сретнуваат екипите на Хорн и Лафинц. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија три победи, едно реми и еден пораз.

Хорн – Лафинц – 2 @ 2.65  во 22Bet

Почетната вредност за победа на Лафинц беше 3.80, а во моментов бележи пад од скоро 30% и се плаќа со квота 2.65 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*