Тикет на денот (четврток, 04.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е нешто послаба, но тоа е разбирливо со оглед на фактот што денес е четврток. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ливерпул – Шефилд – 1/1&2-5 @ 2.15 во Mozzart

Делува дека Ливерпул има вистински ривал во вонредното коло. После големите „маки“ за да поебдат над Брајтон и гостувањето на Олд Трафорд во недела, мора да се признае дека Шефилд е противник по мера. Гостите се на последното место и нивните шанси за да опстанат во елитата се минимални, а после поразот на Енфилд ќе бидат уште помали. Клоп после две сезони заминува од Ливерпул, па и за него е добро да се прости со титула во Англија. Ние овде типуваме 1/1&2-5 со квота 2.15 во Mozzart.

Гранада – Валенсија – 2&0-3 @ 2.85 во 22Bet

Домаќините полека се простуваат од шпанскиот елитен фудбал и единствено што им преостанува е да ја добијат битката со Алмерија и да го избегнат последното место на крајот на сезоната во Ла Лига. Гранада после една сезона повторно ќе се врати во Сегунда и тоа ќе биде тежок удар за фановите на овој клуб. Валенсија се доближија до позициите кои водат во Европа, но конкуренцијата е огромна, па големо е прашањето дали овој тим ќе успее во тоа. Ние овде типуваме 2&0-3 гола со квота 2.85 во 22Bet.

Ајакс – Го Ахед Иглс – 1&3+ @ 2.01 во Bet365

Ајакс врза четири натпревари без пораз во Ередвизијата и запиша две победи и две реми, но сигурно се уште им тежи поразот од Астон Вила со 4-0. Бидејќи завршија со Европа оваа сезона им останува да се обидат да изборат настап и за следната. Го Ахед се уште нема обезбедено плеј оф и тие во претходните пет кола победија два пати, а три пати беа поразени. Овој тим може да биде задоволен со досегашниот учинок, па добро би било да ги гледаме и во доигрувањето. Ние типуваме 1&3+ со квота 2.01 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 12.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*