Тикет на денот (среда, 03.07.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Покрај Англичаните кои играат вонредно коло во многу земји се играат и натпревари во завршниците од националните купови. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Брентфорд – Брајтон – ГГ3+ @ 1.78 во Mozzart

Пчелите во саботата изиграа можеби и најдобар натпревар во сезоната против Манчестер Јунајтед, а повторно останаа без победа. На крајот може да кажеме дека се задоволни и со бод бидејќи гостите заводија во 96-та минута, а потоа Брентфорд успеа да ремизира. Сега веќе тимот од Лондон е на само 5 бода од зоната за елиминација и сигурно е дека им претстои возбудлив финиш на сезоната. Брајтон е далеку од нов излез во Европа, но се уште е надвор од опасната зона, па мое да кажеме дека и тој учинок за нив е одличен. Наш предлог е ГГ3+ со квота 1.78 во Mozzart.

Хервенвен – Твенте – 2 @ 1.92 во 22Bet

Во вонредното коло на холандската Ередивизија третопласираниот Твенте гостува во Хереневен. Гостите тешко дека ќе стигнат до втората позиција и квалификациите за Лигата на шампиони, но ќе дадат се од себе за да останат трети и да изборат настап за Лига Европа. Во последните пет кола Твенте има четири победи и пораз од ПСВ. Интересно е што оваа сезона само три пати беа поразени на гости и тоа со минимален резултат од 1-0. Херенвен пак е на средината на табелата и може да си пласира во плеј оф за конференциската лига, но тоа не е задолжително. Ние овде веруваме дека гостите можат да земат три бода и типуваме 2 со квота 1.92 во 22Bet.

ДВТК – Ференцварош – 2 @ 1.73 во Bet365

Во ¼ финалето од унгарскиот куп, актуелниот шампион Ференцварош гостува кај ДВТК. Домаќините се во средината на табелата во елитниот ранг и до крајот на сезоната нема да имаат поголеми проблеми. За Ференцварош пак најважно е да ја одбрани титулата и повторно преку квалификациите да се обиде да стигне до Лигата на шампиони, но сигурно е дека домашното првенство им е приоритет. Овде имаме дуел на две квалитетни екипи, но сметаме дека Ференцварош е поблиску до победа. Наш предлог е 2 со квота 1.73 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.91

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*