ТИП НА ДЕНОТ (02.04.2024, 21:15) ТОТЕНХЕМ – ВЕСТ ХЕМ

Тип на денот
Тип на денот

Денес на програмата се натпреварите од Премиер лигата, па ние за вас ќе го анализираме лондонското дерби помеѓу Тотенхем и Вест Хем.

Тотенхем брка пласман во Топ 4

Тотенхем на стартот на сезоната беше најпријатно изненадување и во еден момент беше на лидерското место на табелата. Со заминувањето на Кејн клубот не доведе адекватна замена, па не се очекуваа добри резултати од тимот оваа сезона. Меѓутоа, новиот тренер пријатно изненади, изгради солиден тим и сега има реални шанси да се избори за Топ 4 и билет за Лигата на шампиони. После малиот пад на формата тимот се консолидира и моментално се наоѓа на 5-то место на табелата и со победа на овај натпрвеар ќе се искачи на четвртото место. Тимот е во добра форма и на последните четири меча запиша три победи и еден пораз. Тотенхем е фаворит на овој меч, но воопшто нема да биде лесно бидејќи ова е градско дерби и Вест Хем оваа сезона игра одлично.

Вест Хем со пад на формата во последно време

Вест Хем минатата сезона играше многу слабо во Премиер лигата, но на крајот стигна до европски трофеј за прв пат во својата историја. Тоа на тимот му даде голема самодверба, па оваа сезона игра солидно и се бори за излез во Европа. Моментално е на седмото место на табелата и има реални шанси до крајот на сезоната да избори пласман во Лига Европа, но во последно време има мал пад на формата. На последните три меча освои само два бода, а минатото коло доживеа болен пораз, бидејќи имаше два гола предност против Њукасл. Ова по традиција е тешко гостување за „чеканите“ па сигурно нема да им биде лесно да освојат бодови.

Очекување

Дуел на два тима кои играат отворен фудбал, па очекуваме возбудлив меч со голови на двете страни.

ТИП:

Тотенхем – Вест Хем – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*