Тикет на денот е-Спорт (02.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По две одиграни кола на Elite League: Swiss Stage веќе ни се создава слика за тоа кои екипи се блиску до пласман во нокаут-фазата, односно најголеми шанси за такво нешто имаат четири од нив, и тоа Boom, Entity, Og и Talon.

Heroic – Aurora – 2 @ 1.44 во Bet365

Heroic има четири победи на претходните пет меча, односно беше совладан само од Entity, но и покрај тоа остана во топ-8 на турнирот. Таму има место и за Aurora, која загуби во првото коло од Nigma, но затоа ги поправи грешките и вчера го декласира Virtus.pro. Ова ќе биде прва пресметка меѓу тимовите, а шансите за втора победа на турнирот во групната фаза се речиси идентични, па само нијанси најверојатно ќе го решат прашањето за победник. Наш предлог е 2 со квота 1.44 во Bet365.

OG – Entity – 1 @ 1.66 во 22Bet

Еден од овие два тима ќе биде првиот кој ќе ја заврши успешно групната фаза, по воведните два триумфи, а ние веруваме и очекуваме во неизвесен натпревар од самиот почеток. OG има три победи на последните четири меча, исто како и Entity, па нас нè интересираат само резултатите од меѓусебните средби, а таму убедлив е OG. Тој оствари дури четири победи во претходните пет меѓусебни пресметки одиграни во последните 10 месеци на различни турнири. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*