Тикет на денот (понеделник, 01.04.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Што се однесува до април, се надеваме дека ќе биде успешен како претходниот месец. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ивердон – Јанг Бојс – 2&2+ @ 1.80 во Mozzart

Двата тима се во очајна форма, но и покрај тоа, Јанг Бојс е се уште лидер во швајцарската Супер лига. Некако им се поклопи поразот на Сервет во Винтертур во саботата, па сега Јанг Бојс и Сервет се на врвот со ист број бодови, но тимот од Берн има натпревар помалку. Домаќините имаат една победа и четири порази во претходни пет кола и значително ги намалија шансите за да се најдат во плеј оф после 33 изиграни кола. Овде ние очекуваме гостите да победат и да се постигнат најмалку два погодоци. Коефициентот за 2&2+ во Mozzart е 1.80.

Вотерфорд – Шамрок – 2 @ 1.95 во 22Bet

Полсе очајниот старт на сезоната, фудбалерите на Шамрок, актуелниот првак во првенството на Ирска дојдоа до поповолна ситуација. Врзаа две победи и четири дуели без пораз, па така стигнаа до 5-та позиција. Имаат 10 бода помалку од лидерот Шелбурн, но и натпревар помалку што е некој вид на предност. Вотерфорд минатата година влезе во елитата и на стартот се снајдоа одлично, но делува дека како што изминува времето тие попуштаат. Наш предлог за овој дуел е 2 со квота 1.95 во 22Bet.

Емен – Гронинген – 2&2+ @ 2.29 во Bet365

Гостите се во фантастична форма и очекуваме така и да продолжат. Гронинген врза пет првенствени победи, а за пораз не знаат цели осум кола. Играа и во ½ финалето од купот на Холандија, но тука потклекнаа од Фејнорд и тоа после голема борба. Домаќините пак се далеку од врвот, поточно оваа екипа е на 9-то место и единствена цел им е да стигнат барем до 8-та позиција и да играат во плеј оф. На овој натпревар очекуваме голема борба, но предност даваме на гостите и очекуваме да победат на натпревар со најмалку два гола. Ние типуваме 2&2+ со квота 2.29 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.04

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*