Натпревар со традиција (01.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на италијанската Серија А ќе се сретнат екипите на Лече и Рома.

Лече е на 13-то место со вкупно 28 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 10 реми и 13 порази.

Рома е на 5-то место со 51 бод и учинок од 15 победи, 6 реми и 8 порази.

Во последните четири меѓусебни дуели, овие две екипи играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари постигнуваат најмалку по еден погодок, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*