Натпревар со традиција (29.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига ќе се сретнат екипите на Кадиз и Гранада.

Кадиз е на 18-та позиција со вкупно 22 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 13 реми и 13 порази.

Гранада е на 19-та позиција со 14 бода и учинок од 2 победи, 8 реми и 18 порази.

Овие две екипи во изминатите седум меѓусебни натпревари играат доста неефикасно и без многу погодоци, поточно на сите тие натпревари се постигнати најмногу по два погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*