Бундеслига 27-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Паузата за репрезентациите заврши, па сега се враќаме на клупскиот фудбал. Нова рунда ќе гледаме и во германската елитна Бундеслига, а ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Менхенгладбах – Фрајбург – ГГ

Домаќините се во релативно лоша форма и зад себе имаат доста катастрофални резултати, а во последните пет натпревари запишаа една победа, еден порази и три реми. Фрајбург од друга страна се за нијанса подобри во однос на формата, но и во позицијата на табелата. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ со квота 1.53 во Mozzart.

Леверкузен – Хофенхајм – 1/1

Со секое ново коло, екипата на Леверкузен е се поблиску до титулата. За нив тоа е врвен приоритет и според моменталната ситуација сметаме дека се на добар пат да го остварат тоа бидејќи имаат 10 бода повеќе од второпласираниот Баерн Минхен. Нивниот противник Хофенхајм игра доста променливо, но за нив најважно е да бидат на сигурно и ништо повеќе. Наш предлог е 1/1 со квота 1.66 во Bet365.

Ајнтрахт – Унион Берлин – 1

Ајнтрахт Франкфурт се снаоѓа добро оваа сезона. Можеби е далеку од ЛШ и Лига Европа, но има реалаи шанси за пласман во конференциската лига што не е успех кој треба да се занемари. Унион Берлин разочараа оваа сезона и после 26 изиграни кола се наоѓаат поблиску до зоната за елиминација отколку до Лига Европа. На овој дуел предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 2.00 во 22Bet.

Лајпциг – Мајнц – 1

Моменталната ситуација укажува на фактот дека Лајпциг ќе се бори за пласман во ЛШ до самиот крај на сезоната бидејќи конкуренцијата за тие позиции е огромна. Во моментов се на 5-то место со 49 бода, а во последните пет натпревари запишаа четири победи и еден пораз. Нивниот противник, екипата на Мајнц е дел од црвената зона и оваа година ќе биде тешко да обезбедат опстанок. Наш предлог е 1 со квота 1.40 во 20Bet.

Вердер – Волфсбург – ГГ

Овде имаме дуел на две екипи кои играат ефикасно оваа сезона, а тоа може да забележи од гол разликата на табелата. Домаќините се во серија од три последователни неуспеси, а ист таков учинок имаат и гостите. На овој натпревар освен голови, немаме друга идеја за предлог тип, па ве советуваме да изиграте ГГ со квота 1.62 во Mozzart.

Баерн Минхен – Борусија Дортмунд – ГГ3+

Дерби натпреварот на коло се игра на Алијанц арена каде што ќе се сретнат екипите на Баерн Минхен и Борусија Дортмунд. Домаќините некако заостанаа во борбата за титула, па оваа година ќе мора да се задоволат само со пласман во Лигата на шампионите бидејќи имаат солидна разлика во однос на првопласираниот Леверкузен. Дортмунд исто така заостана и има 20 бода помалку од Фармацевтите, па и за нив важи истото што и за Баерн Минхен. Ние овде типуваме ГГ3+ со квота 1.61 во Bet365.

Аугсбург – Келн – 1

Аугсбург успева да се снајде со притисоците од оваа сезона и се наоѓа на првиот дел на табелата што е голем успех за овој тим со оглед на фактот дека тие имаат амбиции само за навремен опстанок. Келн пак е на претпоследната позиција и само чудо би ги спасило оваа сезона бидејќи играат катастрофално. Предност на овој натпревар даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.75 во 22Bet.

Штутгарт – Хајденхејм – 1/1

Најголемото изненадување во Бундеслигата оваа сезона е дефинитивно екипата на Штутгарт. Тие се наоѓаат на одличната трета позиција што е огромен успех за овој тим бидејќи ќе обезбедат пласман во ЛШ. Хајденхејм е на сигурно, но потфрли во последно време и прикажува доста лоши партии, па ако продолжат со ова темпо ќе се најдат во големи проблеми. Веруваме дека Штутгарт ќе ја искористи лошата форма на Хајденхејм и ќе запишат лесна победа. Наш предлог е 1/1 со квота 1.80 во 20Bet.

Бохум – Дармштат – 1

После победата над Баерн, Бохум запиша четири последователни порази и сега се на последната сигурна позиција на табелата со 6 бода предност во однос на Мајнц кој е во црвената зона. Дармштат е убедливо на последното место и важат за најголеми фаворити за елиминација оваа сезона. Бохум сметаме дека може да земе три бода и типуваме 1 со квота 1.67 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*