Натпревар со традиција (28.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на израелската Алеф Север лига се сретнуваат екипите на Ирони Бака и Тајибе.

Ирони Бака е на 2-та позиција со вкупно 45 бода кои ги имаат освоено преку 13 победи, 6 реми и 4 порази.

Тајибе е на 15-то место со 16 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 7 реми и 13 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, поточно на сите тие натпревари добитен е типот ГГ3+, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.10 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*