Натпревар со драстичен пад на коефициентот (28.03.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од италијанската Серија Ц – група Б кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:30 се сретнуваат екипите на Карезе и Перуџа. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи и три реми, додека гостите во истиот временски период остварија три победи, едно реми и еден пораз.

Карезе – Перуџа – 1 @ 1.87 во 20Bet

Почетната вредност за победа на Карезе беше 2.22, а во моментов бележи пад од скоро 16% и се плаќа со квота 1.87 во 20Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*