Зголемени квоти за натпреварот Франција – Чиле

Денес од 21:00 во рамките на контролните натпревари се сретнуваат селекциите на Франција и Чиле.

Французите потфрлија во последните два натпревари и еднаш ремизираа против Грција, а потоа беа поразени и од Германија. Чиле за разлика од нив игра променливо и во последните пет дуели остварија две победи, едно реми и два порази.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Мбапе да постигне два или повеќе погодоци коефициент 4.50 зголемен на 4.75
  • Жиру да постигне погодок со глава коефициент 6.50 зголемен на 7.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*