Тикет на денот (вторник, 26.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечер ќе ги дознаеме последните три учесници за наредното ЕП во Германија. Покрај бараж натпреварите, останатите репрезентации ќе изиграат и контролни натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Германија – Холандија – ГГ3+ @ 1.83 во Mozzart

Германците веќе подолг период се надвор од светскиот и европскиот врв барем кога станува збор за фудбалот. За новото ЕП тие ќе бидат домаќини и поради тоа се во групата фаворити за освојување на трофејот. Пред неколку дена изиграа контролен дуел со Франција и победија со резултат 2-0, а можеа и повеќе, па тоа докажа дека се комплетно спремни. Холанѓаните беа исто така убедливи против Шкотска, Унгарија и Швајцарија, па на овој дуел влегуваат со одлично расположение. На овој дуел очекуваме голови и типуваме ГГ3+ со квота 1.83 во Mozzart.

Англија – Белгија – 1 @ 1.75 во 22Bet

Англија беше поразена од Бразил на Вембли пред неколку дена и тоа беше прв пораз за оваа селекција уште од Мундијалот во Катар кога беа поразени од Французите. Англичаните беа доста слаби, но Саутгејт изваде млад состав, па и покрај тоа се едни од фаворитите за ЕУРО ова лето. Белгија е дефинитивно во пад и можеби европското во Германија е последна шанса за оваа генерација. На овој дуел ние очекуваме Англија да победи и покрај тоа што беа поразени од Бразил, бидејќи и Белгија не не воодушеви во Даблин. Типуваме 1 со квота 1.75 во 22Bet.

Словенија – Португалија – 2&2+ @ 1.80 во Bet365

Уште еден контролен дуел на две селекции кои ќе бидат дел од ЕП. Словенците долго отсуствуваа од големата сцена и последно ги гледавме на Мундијалот во Јужна Африка, а претходно играа само на СП во Јапонија и Јужна Кореја. Пред пет дена изиграа против Малта и искрено не оставија добар впечаток. За разлика од нив, Португалија ја декласираше Шведска во пријателски натпревар со 5-2, а мора да нагласиме дека квалификациите ги завршија со максимален број бодови. Наш предлог за овој натпревар е 2&2+ со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.76

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*