Тикет на денот е-Спорт (26.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе ви понудиме дуели меѓу екипи кои одамна не сме имале можност да ги следиме во нашите тикети од е-Спортот. Овие средби се играат во рамки на турнирот Gamers Club Liga Série A: March 2024 каде што во моментов е завршната фаза од турнирот.

Romanticos – 9Z Academy – 1 @ 2.20 во Bet365

Romanticos ќе се соочи против 9Z во меч кој значи и пласман во следната фаза на турнирот. Поразената екипа ќе си замине дома, додека победникот ќе продолжи во четвртфиналето. Двата тима се познаваат од претходно и имаат одиграно само еден меч кој му припадна на Romanticos, и тоа на 29 февруари оваа година (2-1), па токму од таа средба може да предвидиме кој би бил поблиску до победата денеска. Наш предлог е 1 со коефициент 2.20 во Bet365.

Yawara Esports – Pain Academy – 1 @ 2.12 во 22Bet

Yawara и Pain се едни од кандидатите за титулата на турнирот, но пред да продолжат во плејофот ќе им следи средба во групата А за освојување на врвот, но и директно место во полуфиналето на Upper Bracket делот на натпреварувањето. Очекуваме возбудлива пресметка меѓу квалитетни состави за кои веруваме дека ќе ги гледаме во самата завршница затоа што овој меч и нема преголемо значење за нив, освен што ќе биде „тест“ пред главните случувања. Во меѓусебни средби води Yawara (2-0) и затоа ви предлагаме 1 со квота 2.12 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*