Натпревар со традиција (25.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на ирската Дивизија 1 се сретнуваат екипите на Бреј и Лонгфорд.

Бреј е на 8-та позиција со 4 бода кои ги имаат освоено преку 1 победа, 1 реми и 3 порази.

Лонгфорд е на 10-то место со 1 бод и учинок од 1 реми и 2 порази.

Овие две екипи во изминатите три меѓусебни дуели успеваат да постигнат најмалку по еден погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.58 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*