Натпревар со драстичен пад на коефициентот (25.03.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од алжирската Лига 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 15:30 се сретнуваат екипите на Саура и МС Алжер. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, две реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија три победи, едно реми и еден пораз.

Саура – МС Алжер – 1 @ 2.79  во 22Bet

Почетната вредност за победа на Саура беше 3.44, а во моментов бележи пад од скоро 19% и се плаќа со квота 2.79 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*