Тикет на денот (сабота, 23.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме малку послаба понуда, но тоа во никој случај не значи дека ќе ве оставиме без тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Нортемптон – Дерби – 2 @ 1.70 во Mozzart

Нортемптон некако потфрли во последно време и најдобар доказ за тоа ни се резултатите од последните пет натпревари каде што овој тим запиша три порази и две реми, па тоа беше доволно за да бидат на средината на табелата и како што стојат работите ќе мора да се задоволат само со навремен опстанок. Дерби е еден од посериозните кандидати за пласман во повисок ранг и засега им оди одлично, а веруваме дека и нема лесно да ја напуштат втората позиција. На овој дуел очекуваме да земат три бода и типуваме 2 со квота 1.70 во Mozzart.

Камбур – Телстар –  1 @ 1.70 во 22Bet

Камбур во многу лош период го зафати криза. Тие немаат победа на последните четири првенствени натпревари и целата таа ситуација придонесе за овој тим да се оддалечи од зоната за плеј оф која е приоритет за оваа година. Телстар пак е без поголеми амбиции и со оглед на тоа може да кажеме дека досега се задоволни со остварениот учинок. На овој дуел делува дека Камбур има голема шанса за прекина на катастрофалната серија, па очекуваме и да се случи тоа. Типуваме 1 со квота 1.70 во 22Bet.

Арброут – Патрик Тистл – 2/2 @ 2.40 во Bet365

Екипата на Арброут е на последната позиција на табелата и бидејќи имаат голем бодовен заостаток може да кажеме дека само чудо би ги спасило да останат во овој ранг. Со оглед на фактот дека досега имаат победено само 6 пати во 28 изиграни натпревари оваа позиција им е сосема заслужена. Гостите пак даваат се од себе за да стигнат до повисок ранг, а оваа година се на добар пат да го остварат тоа бидејќи се на 3-та позиција на табелата. Веруваме дека на овој натпревар нема да се коцкаат и типуваме 2/2 со квота 2.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.94

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*