Тикет на денот (петок, 22.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес воглавно ги имаме контролните натпревари ширум светот, но ќе се игра и во некои послаби европски лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Романија – Северна Ирска – 1 @ 1.85 во Mozzart

Романците ќе одат на Европско и тој факт за фудбалот во оваа земја е многу важен. На сцена настапи генерацијата која играше ½ финале во ЕП за млади селекции и од нив многу се очекува во наредниот период. Во квалификациската група беа најдобри, завршија без пораз и тоа доволно зборува за спремноста на оваа селекција. Северна Ирска не успеа во пласманот на ЕП и зад нив може да кажеме дека се најслабите квалификации во историјата. Овде Романија е во предност и тоа поради домашниот терен, но и поради квалитетниот тим. Ние типуваме 1 со квота 1.85 во Mozzart.

Шпанија – Колумбија – ГГ @ 1.85 во 22Bet

Еден од најинтересните натпревар денес се игра во Лондон на олимпискиот стадион, а се сретнуваат селекциите на Шпанија и Колумбија. Овие две селекции ќе се сретнат на неутрален терен, но веруваме дека трибините ќе бидат полни. Шпанците секако дека се дел од ЕП, но квалификациите ги започнаа доста лошо бидејќи беа поразени од Шкотска. Колумбија има нова селекција и после неуспехот во квалификациите за Катар се очекуваше промена. Нема сомнеж дека двете екипи ќе пристапат отворено, па головите не би требало да изостанат. Типуваме ГГ со квота 1.85 во 22Bet.

Египет – Нов Зеланд – 1 @ 1.75 во Bet365

Најважен детал за овој натпревар е тоа дека ќе се игра во Каиро и дека трибините ќе бидат добро наполнети. Египет не замина во Катар и тоа беше тежок удар за оваа селекција, а сега веќе очекуваме да се пласираат на Мундијалот во Северна Америка. Стартот на квалификациите беше очекувано успешен. Тие победија против Џибути, Сијера Леоне, но потфрлија во африкаснкиот Куп на нации. Нов Зеланд се уште немале шанса да играат на некое големо натпреварување освен два пати во 1982 и 2010 година кога настапуваа на Мундијалот. Египет е фаворит на овој дуел, а ние очекуваме да победат. Коефициентот за 1 во Bet365 изнесува 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.99

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*