Натпревар со традиција (22.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:30 во рамките на француската Национал лига се сретнуваат екипите на Орлеанс и Шолет.

Орлеанс е на 7-та позиција со вкупно 36 бода и учинок од 10 победи, 6 реми и 9 порази.

Шолет е на 18-то место со вкупно 17 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 2 реми и 18 порази.

Овие две екипи во последните четири натпревари играат доста неефикасно и без голови, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.73 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*