Натпревар со драстичен пад на коефициентот (22.03.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од чилеанската Примера дивизија кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 23:00 се сретнуваат екипите на У. Калера и У. Католика. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, два порази и едно реми, додека гостите во истиот временски период остварија една победа, едно реми и три порази.

У. Калера – У. Католика – 1 @ 2.30 во 22Bet

Почетната вредност за победа на У. Калера беше 2.75, а во моментов бележи пад од скоро 16% и се плаќа со квота 2.30 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*