Натпревар со традиција (21.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската аматерска лига ќе се сретнат екипите на Конкорд и Енфлид Таун.

Конкорд се наоѓа на последното место со 21 бод и учинок од 5 победи, 6 реми и 19 порази.

Енфилд Таун е на 4-та позиција со вкупно 57 бода кои ги имаат освоено преку 16 победи, 9 реми и 8 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато четири пати, а на сите тие натпревари гол постигнува само едниот тим, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

НГ @ 2.22 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*