Натпревар со традиција (19.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската национална лига – Север се сретнуваат екипите на Блајт и Букстон.

Блајт е на 17-то место со 46 бода кои ги имаат освоено преку 12 победи, 10 реми и 17 порази.

Букстон е на 14-та позиција со 54 бода и учинок од 15 победи, 9 реми и 15 порази.

Овие две екипи во изминатите пет меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.88 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*