Натпревар со драстичен пад на коефициентот (19.03.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од алжирската Лига 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 22:00 се сретнуваат екипите на УСМ Алжир и Сетиф. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи и два порази, а ист идентичен учинок остварија и гостите во истиот временски период.

УСМ Алжер – Сетиф – 1 @ 1.65 во 22Bet

Почетната вредност за победа на УСМ Алжир беше 2.00, a во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 1.65 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*