Натпревар со традиција (18.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:30 во рамките на романската Лига 1 се сретнуваат екипите на УТА Арад и Волунтари.

УТА Арад после поделбата на лигата се наоѓа на 10-то место со 20 бода, додека Волунтари е на претпоследната позиција со 14 освоени бода.

Овие две екипи во последните пет натпревари играат доста неефикасно и без голови, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.68 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*