Натпревар со драстичен пад на коефициентот (18.03.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од италијанската Серија Ц – група Ц кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:30 се сретнуваат екипите на Потенца и Писерно. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, две реми и два порази, а ист таков идентичен учинок остварија и гостите.

Потенца – Писерно – 1 @ 2.51 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Потенца беше 3.07, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 2.51 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*