Тикет на денот е-Спорт (17.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Недела е одличен ден за љубителите на е-Спортот, а посебно за тие кои ја обожаваат CS2, па затоа ви подготвивме два одлични меча кои се играат во рамки на турнирот PGL CS2 Major Copenhagen 2024 Challengers Stage.

Apeks – Pain Gaming – 1 @ 1.50 во Bet365

Apeks за последен пат против Pain Gaming играше на 10 мај минатата година кога оствари триумф од 2-1, меѓутоа ситуацијата е сменета и во моментов Pain Gaming игра подобро од својот ривал. Тоа го потврдуваат трите победи против ODDIK, Red Canids и Legacy во изминатите четири дуели. Apeks, од друга страна, врз два порази по ред од Metizsport и Virtus.pro, а сега ќе има тешка задача да ја прекине црната мини-серија. Наш предлог е 1 со коефициент 1.50 во Bet365.

Ence – Imperial – 1 @ 1.67 во 22Bet

Ence има тежок предизвик на почетокот на турнирот затоа што ќе се соочи против еден од кандидатите за висок пласман,а  тоа е Imperial Esports. Многумина очекуваат победа за Ence, кој направи ремонт во изминатите денови по двата несреќни порази од B8 и Heroic, па сега сака да му одржи лекција на Imperial, кој има три победи на претходните четири меча во сите натпреварувања. Ние предлагаме 1 со квота 1.67 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*