Натпревар со традиција (17.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Дортмунд и Ајнтрахт Франкфурт.

Дортмунд досега има освоено 47 бода преку 13 победи, 8 реми и 4 порази.

Ајнтрахт Франкфурт пак има 40 бода и се наоѓа на 6-та позиција со учинок од 10 победи, 10 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.50 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*