Натпревар со традиција (16.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 14:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Мајорка и Гранада.

Мајорка е на 15-то место со вкупно 27 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 12 реми и 11 порази.

Гранада е на 19-та позиција со 14 бода и учинок од 2 победи, 8 реми и 17 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три гола, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 2.48 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*