ТИП НА ДЕНОТ (15.03.2024, 20:45) ЕМПОЛИ – БОЛОЊА

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Емполи и Болоња.

Емполи се бори за опстанок

Емполи добро ја отвори сезоната и се чинеше дека нема да има проблем да обезбеди опстанок. Тоа е главна цел на овој тим, но како што стојат работите го чека грчевита борба за опстанок. Во последно време игра лошо, запиша два порази на последните три меча па сега е на 17-то место на табелата со само еден бод до зоната за испаѓање. Емполи ќе се бори за секој бод до крајот на сезоната бидејќи секој бод може да биде одлучувачки. Сега на гости му доаѓа еден од најдобрите тимови во лигата, па тешко дека ќе успее да дојде до бодови. Емполи важи за домашна екипа и поголем дел од бодовите ги освојува пред своите навивачи, па домашниот терен сигурно ќе биде предност во овој меч.

Болоња најголемо изненадување сезонава

Болоња е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона во Серија А и моментално се наоѓа на четвртото на табелата.Тиаго Мота одлично го води тимот и сите во клубот се задоволни од резултатите оваа сезона. Поради тоа апетитите сигурно пораснаа од почетокот на сезоната, а интересно е дека Болоња игра најдобро против фаворитите. Самодовербата во тимот е голема и се наоѓа во исклучително добра форма , па на последните пет меча запиша четири победи и минатото коло загуби од Интер што беше и очекувсно. Болоња сигурно фо крајот на сезоната ќе се бори за пласман во Топ 4 па поради тоа бодовите од вакви гостувања се од исклучително значење. Хендикеп за тимот ќе биде повредата на најдобриот поединец, Џошуа Зиркзе но Болоња игра тимски и сигурно ќе го надмине тој недостаток.

Очекување

Формата и квалитетот се на страната на гостите и Болоња е фаворит на овој меч, но домаќинот нема лесно да се предаде и очекуваме голема борба за голови на двете страни.

ТИП

ГГ квота 1.80 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*