Тикет на денот е-Спорт (12.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот го следиме деветтото коло на ESL Challenger League Season 47: South America.

Red Canids – Bestia – 2 @ 2.00 во Bet365

Red Canids се надева на скок во горниот дел од табелата по победата и поразот во првите две кола, но против себе го има расположениот тим на Bestia кој има „четири од четири“ и чекори сигурно кон врвот на табелата. Иако Red Canids славеше на претходните две меѓусебни средби, сепак Bestia се наоѓа во совршена форма и веруваме дека ќе продолжи во ист ритам. Наш предлог е 2 со коефициент 2.00 во Bet365.

Mibr – Fluxo – 2 @ 2.25 во 22Bet

Во нормални услови оваа средба треба да биде дерби, но ситуацијата на табелата е сосема поразлична, односно Fluxo е на врвот со осум победи и два порази, додека Mibr е на дното со шест порази по ред. Очекуваме деветти триумф на Fluxo на турнирот со оглед на тоа што изгледа дека Mibr се „откажа“ и нема да даде голем отпор во средбата. Ние предлагаме 2 со квота 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*