Натпревар со традиција (12.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Бирмингем и Миделсброу.

Бирмингем е на 21-то место со вкупно 39 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 9 реми и 17 порази.

Миделсброу е на 11-та позиција со 50 бода и учинок од 15 победи, 5 реми и 16 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие натпревари победник е тимот на Миделсброу, па веруваме дека и денес можат да ја продолжат.

Наш предлог

2 @ 2.38 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*