Натпревар со драстичен пад на коефициентот (12.03.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската лига 2 кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 20:45 се сретнуваат екипите на Транмере и Мансфилд. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, едно реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија три победи и два порази.

Транмере – Мансфилд – 2 @ 1.91 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Мансфилд беше 2.30, а во моментов бележи пад од скоро 17% и се плаќа со квота 1.91 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*