Натпревар со традиција (11.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на полската Екстракласа се сретнуваат екипите на Варта и ЛКС Лоџ.

Варта e на 12-та позиција со 27 освоени бода и учинок од 6 победи, 9 реми и 8 порази.

ЛКС Лоџ е на 18-то место со 13 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 4 реми и 16 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели имаат интересна традиција, поточно гол постигнува на тие натпревари само едниот тим, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*