Натпревар со традиција (09.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на француската Лига 1 ќе се сретнат екипите на Ленс и Брест.

Ленс е на 6-то место со вкупно 39 бода кои ги имаат освоено преку 11 победи, 6 реми и 7 порази.

Брест е на 2-та позиција со 46 бода и учинок од 13 победи, 7 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку два погодоци, односно по еден на двете страни, па веруваме дека и сега ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.90 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*