ТИП НА ДЕНОТ (08.03.2024, 20:45) НАПОЛИ – ТОРИНО

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а еден од најинтересните дуели се игра во Серија А помеѓу Наполи и Торио.

Наполи брка излез во Европа

Актуелниот шампион на Италија оваа сезоа е најголемо разочарување. Буквално не личи на себе и Наполи моменатлно се наоѓа на 7-то место на табелата. Во октомври беше направена тренерска смена после лошиот старт на сезоната, но со доаѓањето на Мацари резултатите само станаа полоши. Сега пристигна нов тренер, но тешко дека нешто ќе може да се спаси од оваа сезона.  Наполи сепак не е далеку од местата кои водат во Европа, па до крајот на сезоната ќе има за цел да обезбеди пласман во Лига Европа. Ситуацијата со повредени фудбалери се поправи, па сега тренерот на располагање го има буквално целиот тим. Минатото коло запиша голема победа над големио ривал Јувентус па самодовербата во тимот е на највисоко ниво. Наполи исто така до крај ќе се бори за 5-то место кое оваа сезона може да носи билет во Лигата на шампиони.

Торино со пад на формата

Торино игра над очекувањата оваа сезона и има реални шанси да се бори за излез во Европа. На последните три меча запиша два порази, па падна на 10-то место на табелата, но не заостанува многу од местата кои водат во Европа. Треба што поскоро да им се врати на победите, но ова е еднно од најтешките гостувања па тешко дека ќе дојде до бодови. Генерално „биковите“ во последно време играат лошо и имаат само една победа на последните пет меча. Торино ќе даде се од себе да позитивен исход, а тренерот Јуриќ нема проблем со повредени играчи.

Очекување

Квалитетот и формата се на страната на Наполи, па веруваме дека ќе ги освои трите бода, иако Торино нема лесно да се предаде.

ТИП:

Наполи – Торино – 1 @ 1.80 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*