Тикет на денот е-Спорт (08.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе следиме по еден меч од групите Ц и Д на турнирот European Pro League Season 14 во CS2 со што ќе дознаеме уште двајца патници во четвртфинале.

Entropiq – Passion UA – 1 @ 1.72 во Bet365

Мизерната форма на Entropiq, односно пет порази на последните шест меча, е доволна причина да биде аутсајдер во мечот. За разлика од нив, Passion UA славеше на четири од изминатите шест натпревари и се наоѓа на чекор до пласман во нокаут-фазата. Воедно во прилог на Passion UA им оди и победата од 22 февруари против Entropiq со 1-0. Наш предлог е 2 со коефициент 1.72 во Bet365.

Mouz Nxt – K10 – 1 @ 1.41 во 22Bet

Победникот од овој меч ќе игра во четвртфинале, додека поразениот ќе добие уште една шанса за пласман во плејофот. Mouz Nxt игра малку подобро од денешниот ривал и има четири победи на претходните пет меча, додека K10 славеше на три од пет средби. Овие екипи имаа една пресметка и пред четири недели, а тогаш славеше Mouz со 2-1 по голема драма, а идентичен меч очекуваме и денеска. Ние предлагаме 1 со квота 1.41 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.42

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*