Натпревар со традиција (08.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Штутгарт и Унион Берлин.

Штутгарт е на 3-та позиција со вкупно 50 бода кои ги имаат освоено преку 16 победи, 2 реми и 6 порази.

Унион Берлин е на 14-та позиција со 25 бода и учинок од 7 победи, 4 реми и 13 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека само едниот тим постигнува погодок, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*