Тикет на денот (вторник, 05.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Во наредните два дена ќе ги дознаеме првите четири учесници во ¼ финалето од ЛШ. Вечер исто така ќе бидат активни и Англичаните од пониските лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Сосиедад – ПСЖ – 0-2 @ 1.85 во Mozzart

Во најлошиот можен момент, Баскијците излегоа од форма. Во последните девет натпревари остварија само една победа и скоро да ја упропастија сезоната. Сето може да се оправда доколку ги исфрлат Парижаните во 1/8 финалето од ЛШ, но после резултат 2-0 за ПСЖ, тоа е скоро и невозможно. Гостите пак немаат пораз во последните пет натпревари и во тој временски период остварија три победи и две реми, но во последно време играат доста неефикасно, па затоа и овој пат се одлучивме да типуваме мал број погодоци. Наш предлог е 0-2 гола со квота 1.85 во Mozzart.

Ипсвич – Бристол Сити – 1&2+ @ 1.85 во 22Bet

Во претходното коло од англискиот Чемпионшип имаше многу изненадувања, а најголемо беше поразот од Лестер на домашен терен од КПР. Тоа беше трет последователен неуспех за Лисиците и тие веќе не се потполно сигурни во повратокот во елитата. Лестер има само три бода повеќе од второпласираниот тим на Ипсвич. Екипата од Бристол е на 13-то место и тие се поблиску до зоната за елиминација отколку до плеј оф, но не веруваме дека ќе имаат проблеми околу опстанокот. Ние одлучивме да типуваме 1&2+ со квота 1.85 во 22Bet.

Хал Сити – Бирмингем – Т12+ @ 1.75 во Bet365

Тигрите од Хал од самиот почеток знаеја дека ќе биде тешко во борбата за директен пласман во елитата. Засега се на 6-та позиција, но останаа уште 11 рунда, а може да кажеме дека во тој дел на табелата е вистинска гужва. Гостите се надвор од зоната на елиминација и тоа благодарение на подобрата гол разлика во однос на Стоук и Хадерсфилд. Двата претходните натпревари беа поразени од Ипсвич и Саутемптон, а загрижува и одбраната која прими седум гола на двата последните натпревари. Наш предлог е Т12+ со квота 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.99

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*