Натпревар со традиција (05.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Лига 2 ќе се сретнат екипите на Мансфилд и Милтон.

Мансфилд е на 1-то место со вкупно 66 бода и учинок од 18 победи, 12 реми и 4 порази.

Милтон е на 5-та позиција со 58 бода и учинок од 17 победи, 7 реми и 11 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнати по најмногу два погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*