Натпревар со традиција (04.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на полската Екстракласа се сретнуваат екипите на Радомиак и Стал Миелец.

Радомиак е на 14-та позиција со вкупно 25 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 7 реми и 9 порази.

Стал Миелец е на 8-то место со 32 бода и учинок од 9 победи, 5 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните 11 меѓусебни натпревари играат секогаш неефикасно и без многу голови, па повторно очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.68 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*